facebook
twitter
Martwe wody (Ma Loute)

reżyseria: Bruno Dumont
scenariusz: Bruno Dumont
obsada: Fabrice Luchini, Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi
kraj: Niemcy, Francja
gatunek: czarna komedia
rok produkcji: 2016
czas trwania: 122 min.
dystrybutor: Gutek Film
Opis

   Poznajcie rodzinę Van Peteghemów, prawdziwych arystokratów, w których żyłach płynie błękitna krew. Jej członkowie są prawie bez wyjątku zdeprawowani, w większości zdegenerowani, nieustannie zblazowani, a niektórzy nawet garbią się i jąkają. A przy tym są obrzydliwie bogaci. Latem uwielbiają zaszywać się w swojej okazałej nadmorskiej rezydencji, spędzając czas na wspominaniu chwalebnej przeszłości, zachwycaniu się niewinnością rybaków, próżnowaniu i zaspokajaniu swoich dekadenckich zachcianek.

   Jednak nawet Van Peteghemowie, którzy widzieli już prawie wszystko, nie są gotowi na to, co zdarzy się w okolicach ich letniej posiadłości. Z miejscowych plaż zaczynają znikać ludzie. W tajemniczych okolicznościach, w biały dzień, a do tego bez śladu. Rozwikłania zagadki podejmują się dwaj ekscentryczni inspektorzy policji, słynący z niekonwencjonalnych metod pracy i nieopisanej głupoty.

   Juliette Binoche, Fabrice Luchini ("U niej w domu", "Żona doskonała") i Valeria Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia") brawurowo wcielają się w członków rodziny Van Peteghemów w filmie Bruno Dumonta ("Mały Quinquin", "Poza szatanem"), który stał się przebojem francuskich kin. "Martwe wody" to komedia czarna jak głębokie wody francuskich zatok i absurdalna niczym "Latający Cyrk Monty Pythona".

ZWIASTUN

 
     
Edukacja

Karnety
Warto zajrzeć:

KINO STUDYJNE "ŚWIATOWID" KATOWICE, ul. 3-go Maja 7 tel: 32 258 74 32
e-mail: kino_swiatowid@wp.pl
Projekt, wykonanie: Omedia Internet